نکات آموزشی

ایجاد A Record در کنترل پنل دایرکت ادمین (DirectAdmin)

در این مقاله قصد داریم تا نحوه ایجاد A Record در کنترل پنل دایرکت ادمین (DirectAdmin) را آموزش دهیم.

هر گاه که بر روی دامنه ای که در اختیار داریم ، نیازمند یک آدرس به شکل زیر دامنه (Subdomain) باشیم (همانند subdomain.domain.com) ، می باید یا از طریق اعمال تنظیمات در پنل دامنه ، و یا از طریق تنظیمات پنل هاستینگ ، یک رکورد جدید در بخش DNS از نوع A Record ایجاد نماییم.

اگر وب سایت شما بر روی سروری مستقر شده که کنترل پنل مدیریتی آن دایرکت ادمین است ، پس از لاگین به پنل ، به دنبال ابزاری به نام DNS Management بگردید.

Capture

بر روی این ابزار کلیک کنید تا صفحه مربوط به تنظیمات DNS برای شما به نمایش در آید. در پایین این صفحه ، قسمتی وجود دارد که از آن می توانید برای ایجاد تنظیمات جدید استفاده نمایید.

Capture

در این بخش ، می توانید ردیفی را پیدا نمایید که برای تعریف A Record مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در فیلد سمت چپ ، نام زیر دامنه مورد نظر خود و در فیلد سمت راست ، آدرس IP سرور مقصد را وارد نمایید و سپس دکمه Add را بفشارید. با این کار یک رکورد DNS از نوع A به وب سایت شما اضافه خواهد شد.

لازم به یادآوری است که در صورتیکه به جای استفاده از این ابزار ، از ابزار ایجاد Subdomain استفاده نمایید ، باز هم یک A Record برای شما ایجاد خواهد شد. اما تفاوت این دو روش در این خواهد بود که در روش توضیح داده شده در این پست ، شما قادر خواهید بود تا یک رکورد به آدرس IP دلخواهی را ایجاد نمایید ، ضمن اینکه هیچ پوشه خاصی برای نام زیر دامنه شما ایجاد نخواهد شد. اما در روش ایجاد Subdomain ، علاوه بر اینکه IP مقصد ، IP سرور جاری شما خواهد بود ، یک پوشه برای زیر دامنه شما نیز ایجاد خواهد گردید.

معمولاً روش اشاره شده در این صفحه ، برای استفاده از نرم افزارهای تحت وبی مفید خواهد بود که شما نیاز به داشتن سورس و فایل های آن نداشته و خدمات هاستینگ و نگهداری سرور این نرم افزارها ، توسط شرکت ارائه دهنده آنها صورت خواهد پذیرفت. به عنوان مثال در سیستم تیکتینگ و پشتیبانی آنلاین هلپیکال ، تنها کاری که مشتریان برای استفاده از این نرم افزار می باید انجام دهند ، تعریف یک آدرس به شکل زیر دامنه (A Record) بر روی دامنه اختصاصیشان است. به عنوان مثال شما سایتی به آدرس domain.com دارید و قصد دارید از این پس ، برای پشتیبانی مشتریان خود و نمایش سیستم تیکتینگ ، از آدرسی همانند support.domain.com استفاده نمایید. در این صورت ، با آنچه در این صفحه آموخته اید ، می توانید یک A Record با نام support به آدرس IP ای که از سایت ارائه دهنده نرم افزار دریافت نموده اید ایجاد نموده و بدون نیاز به هیچ تغییری دیگری بر روی سرور میزبانی سایت اصلی خود ، از این نرم افزار استفاده نمایید.

امیدواریم این آموزش نیز برای شما سروران ارجمند مفید بوده باشد. در آموزش بعدی ، به سراغ نحوه ایجاد A Record در کنترل پنل cPanel خواهیم رفت …

 

پیشین پسین

شما ممکن است به این موارد علاقه مند باشید

دیدگاهی وجود ندارد

پاسخ به