نکات آموزشی

نحوه ایجاد A Record در تنظیمات DNS پنل دامنه

اولین گام پیش از ثبت سفارشات لایسنس های دارای محدودیت زمانی سیستم تیکتینگ و پشتیبانی آنلاین Helpical (نسخه های آزمایشی ، آغازین ، استاندارد و حرفه ای) ، انجام یک تغییر بر روی تنظیمات DNS وب سایت شماست. برای این کار می باید یک A Record به لیست رکوردهای DNS افزوده گردد تا از آن پس بتوانید بر روی زیر دامنه ای از سایت خود (مانند support.domain.com) به سیستم تیکتینگ هلپیکال دسترسی داشته باشید.
این کار بسیار ساده و راحت و از دو روش انجام می گردد.

۱- انجام تنظیمات از طریق پنل دامنه (برای پسوندهای دامنه بین المللی مانند com ، net و …)

۲- انجام تنظیمات از طریق پنل سرویس میزبانی (هاستینگ) (برای کلیه پسوندهای دامنه ملی و بین المللی از قبیل ir ، com و …)

در این مقاله شما را با روش اول آشنا خواهیم نمود.

اگر جزو افرادی هستید که دارای یک وب سایت با پسوندهای بین المللی همانند com ، net ، org و … هستید (پسوندهایی به غیر از انواع پسوند های ir) ، دامنه شما دارای یک پنل مدیریتی برای انجام تنظیمات مختلف می باشد که به عنوان مالک دامنه ، دسترسی به آن جزو حقوق مسلم شما خواهد بود. لذا اگر تا کنون با این پنل کار نکرده اید و آدرس دسترسی به آن را نمی دانید ، با شرکتی که آن دامنه را برای شما ثبت کرده است تماس حاصل نمایید.

در این آموزش مبنای کار ما ، بر اساس پنل مدیریتی شرکت Resello است که تعداد بسیار زیادی از شرکت های فعال در زمینه ثبت دامنه در داخل کشور ، از خدمات آن استفاده می نمایند. (پیش از این اکثر شرکت های ایرانی از خدمات شرکت ResellerClub برای خدمات دامنه استفاده می نمودند که به دلیل تبدیل مالکیت این شرکت به یک شرکت امریکایی ، امکان ادامه همکاری با این شرکت قطع گردید. اما Resello یک شرکت هلندی است که از بابت مسائل سیاسی و تحریم های بین المللی ، مشکلی را برای شرکت های ایرانی ایجاد نخواهد نمود).

در ادامه به مراحل انجام کار می پردازیم …

۱- وارد پنل تنظیمات دامنه شوید. نم کاربری شما ، آدرس ایمیلی خواهد بود که در زمان ثبت دامنه از آن به عنوان ایمیل مالک دامنه استفاده شده است.

domain-login

در صورتیکه رمز عبور خود را نمی دانید ، می توانید با کلیک بر روی گزینه “forgot password” و سپس وارد کردن ایمیل خود (که دامنه شما با آن ثبت شده است) در صفحه بعد ، رمز جدیدی برای ورود به این پنل را از طریق ایمیل دریافت نمایید. دقت نمایید که این رمز را پس از اولین ورود خود تغییر دهید.

domain-reset-password

۲- از منوی داخل پنل ، گزینه Domain را از بخش Product کلیک نمایید.

۳- در لیستی که پیش روی شما باز می شود (دامنه هایی که مالکیت آنها با شماست) ، بر روی دامنه مورد نظر خود کلیک کنید تا ابزارهای مربوط به آن دامنه برای شما ظاهر گردند.

domain-tools

۴- بر روی گزینه Custom DNS کلیک کنید.

۵- لیستی پیش روی شما از رکوردهای قبلی DNS ظاهر می گردد که می باید یک ردیف جدید به آن اضافه گردد. برای این کار ، مقادیر لازم را مشابه عکس زیر تکمیل نمایید.

a-record

دقت نمایید که می توانید به جای support ، از هر عنوانی که برای بخش تیکتینگ و پشتیبانی آنلاین خود در نظر دارید استفاده نمایید.

۶- در پایان ، بر روی دکمه Save زیر این فرم کلیک کنید تا مراحل انجام تنظیمات DNS آغاز گردند. لازم به یادآوری است که ممکن است اعمال این تنظیمات چند ساعت به طول انجامد.

پس از اعمال این تغییرات ، می توانید سفارش خود در سایت www.helpical.com را با استفاده از آدرسی که به واسطه این تغییرات ایجاد شده است (به عنوان مثال support.helpical.com) ثبت نمایید.

امیدواریم از این آموزش رضایت داشته باشید و از آن استفاده نمایید. در آموزش بعد ، نحوه ایجاد A Record در تنظیمات DNS پنل های هاستینگ را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

پیشین پسین

شما ممکن است به این موارد علاقه مند باشید

دیدگاهی وجود ندارد

پاسخ به